Telefon
WhatsApp

1. sınıf bilsem

1. sınıf bilsem

Birinci Sınıf Öğrencileri Bilsem Akademi’de

Birinci sınıfa başlayacak olan çocukların özelliklerini bilmek eğitim yaşamlarında ve gelişimlerinde başarılı bir tablo yakalamanın en temel şartlarından biridir. Gerek ebeveynlerin gerek çocuğun yaşamına dahil olacak eğitmenlerin bu konuya profesyonel yaklaşımları ileriki yaşlarında çocuğun nitelikli bir yaşam sürmesine olanak tanırken mesleki anlamda da bilinçli tercihler yapmasında yol göstericidir.

Bundan dolayı çocuğun hem ruhsal gelişimi hem de bedensel gelişimi doğru yönetilmelidir. Bu dönemde çocuğu iyi tanımak istek ve beklentilerinin neler olacağını tespit etmek onun ihtiyaçlarını karşılarken gerekli olan bilgiler arasındadır. Bilsem Akademi olarak bu dönemde çocuklarımızın yanında uzman kadromuzla yer alırken onların başarılarının en büyük destekçisi oluyoruz.

  • Birinci sınıfa başlayacak olan çocuklar öğrenme isteğine sahiptirler ve bundan dolayı da heyecan duygusunu yoğun yaşarlar. Bu dönem onların çeşitli konular hakkında fikir sahibi olmaya başladıkları bir sürecin başlangıcıdır.
  • Birinci sınıf çocuğu öğrenme isteğine bağlı olarak öğrendiklerini sergilemek ve takdir görmek ister. Yaratıcı bir dönemdedir ve bu nedenle de teşvik edilmeye gereksinim duyar. Fark edilmek ve önemsenmek onlar için önemli bir duygudur ve takdir gördüklerinde aynı zamanda teşvik edilmiş de olurlar.
  • Bu dönemde ebeveynler çocuklarına karşı anlayışlı, destekleyici ve tutarlı bir yaklaşım sergilemelidir. Başardıkları ile gurur duyduklarını çocuklarına hissettirmeli, sıkıntılarında yanlarında olurken yaşadıkları duygu karmaşalarında onları anlamalıdırlar.

Yeni bir dönemin başlangıcında olmaları, eğitimleri ile ilgili sorumluluklar almaları onların duygu dünyalarında bazı değişimlerin yaşanmasına neden olur. Bu dönem hem okulda hem de ev yaşamında olumlu yaklaşımlarla desteklenmelidir.

Bilsem Akademi ile Birinci Sınıf Eğitimi

Birinci sınıf çocuklarında öncelikle verilecek temel eğitimler arasında okuma, yazma ve aritmetik bilgisi yer alır. Bu dönemde çocuk için kazandırılması gereken temel düzeydeki eğitimlerden biri okuma ve yazmadır.

Okuma ve yazma becerileri kişisel bazı özellikler gösterirler. Bundan dolayı her çocuk kendi gelişim sürecine bağlı olarak bu eğitimini tamamlar. Yaşıtları arasında çocukların erken ya da biraz geç bu becerileri elde etmesi oldukça normal durumlardır.

Bazı çocukların öğrenme metotları farklıdır ya da öğrenmede geriden gelme söz konusu ise bunun mutlaka bir nedeni vardır. Nedenlerin doğru anlaşılması bu tür sorunların çözümlenmesinde en önemli adımdır ve her çocuk doğru bir yaklaşım sergilendiğinde öğrenme süreçlerini istenilen şekilde tamamlayabilir.

Aritmetik bilgisi de birinci sınıfın temel konularından biridir ve bu alanda da çocuğun kişisel gelişimi öğrenme hızında doğrudan etkilidir. Çocuğun okuma, yazma ya da aritmetikteki başarısı eğitmenleri ve ebeveynleri tarafından doğru metotların uygulanması ile temin edilebilir. Bunun yanı sıra uzun süreli bir öğrenme güçlüğü yaşanması durumunda uzman yardımı almak da ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

Paylaş:

Etiketler: 1.sınıf bilsem, bilsem akademi, bilsem sınavı, bilsem online, bilsem mülakat, bilsem nedir, bilsem hakkında