Telefon
WhatsApp

Erken Yaşta Başarılı Eğitim

Erken Yaşta Başarılı Eğitim

Bilsem Akademide Erken Yaşta Başarılı Eğitim

Birinci sınıf, her çocuk için yeni bir başlangıçtır ve yaşamında önem taşır. Çocuk alışkın olduğu oyun ortamlarının dışında farklı bir arkadaş çevresine, yeni sorumluluklara bu dönemde sahip olur. Doğru yönlendirilmediğinde karşılaşılabilecek problemler ileriki dönemlerde sıkıntılı süreçler yaşanmasında etkili olacağından bu dönemin iyi yönetilmesi gerekmektedir. Bilsem Akademi, çocukların yaşamlarının bu yeni döneminde profesyonel bir bakış açısı ile süreç yönetiminde yer alan eğitim kurumudur.

İlköğretim çocuğun evden ilk kez ayrıldığı ve zamanının büyük bir kısmını okulda geçirdiği bir dönemdir. Belirli bir disipline bağlı olarak hareket etmek, kurallara uyum sağlamak ve okuma-yazma gibi becerileri öğrenmek zorunda olmak çocuk için yeni olan durumlardır.

Öğrenci açısından bakıldığında hangi aşamada olursa olsun hazır bulunuşluk hali oldukça önemlidir ve öğrencinin öğrenmeye hazır olduğunun bir göstergesidir. Bu dönemde çocuğun doğru metotlarla yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi gerekir.

Bilsem Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

Birinci sınıf öğrencilerinin ders çalışmaya ve sorumluluk almaya teşvik edilmesi başlangıçta onunla empati kurmayı gerektirmektedir. Yetişkinlerin çocukların yerine kendini koyması ve onların istek ve beklentilerini anlaması karşılıklı iletişim süreçlerinde etkili sonuçlar alınmasında gerekli bir yaklaşımdır.

  • Ebeveynlerin aile içinde çocuklarına doğru rol model olmaları gerekir. Çocuktan ders çalışması talep edildiğinde aile bireylerinin televizyon karşısında zaman geçirmesi çocuk açısından olumsuz örnek olacak davranışlar arasındadır.
  • Çocuğa kitap okuma alışkanlığı kazandırılmak istendiğinde etrafında bu davranışı sergileyen insanların olduğunu görmek onun açısından yönlendirici olacaktır.
  • Çocukların ders çalışması konusunda planlı bir yaklaşım sergilenmeli ve bu program onu bunaltacak derecede yoğun yapılmamalıdır. Sorumluluklarını yerine getirirken ona nefes alma fırsatı tanınmalı ve ders yapma süreçleri keyifli hale getirilmelidir. Çocuk bu görevini yaparken mecburiyet duygusu ve bıkkınlık hissi yaşamadan kendi isteyerek vazifesinin başına geçmelidir.
  • Ebeveynler birinci sınıf çocuklarının derslerinde sabırlı bir yaklaşıma sahip olmalıdır. Çocuklarına karşı anlayış göstermeyen aile bireylerinin çocukları için istedikleri başarıyı elde etmeleri güçtür. Çocuk bir konuyu öğrenmede sorun yaşıyorsa ona kızmak yerine öğrenememe nedenlerine yönelmek her zaman en doğru yaklaşımdır.

Unutulmaması gereken en önemli konulardan biri çocuklara okuma yazma becerilerini öğrettikten sonra bunun kalıcı bir davranış şekline dönüştürülmesi gerektiğidir. Çocuğun severek bu becerileri yapması ve aile içinde de örnek alacak modellerin olması bu konuyu destekleyecek en önemli unsurlardan biridir.

Paylaş:

Etiketler: Bilsem için şartlar nedir, Bilsem Akademide Erken Yaşta Başarılı Eğitim, bilsem akademi, akademi bilsem, bilsem online, bilsem net, sakarya bilsem, istanbul bilsem