Hakkımızda

Hakkımızda

Bilim ve Sanat Merkezi Sınavları; Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim görecek olan üstün yetenekli öğrencilerin tespitinin yapılabilmesi için her yıl iki aşamalı sınav sistemini ifade etmektedir. Sınavların kapsamı; ilkokul birinci sınıf, ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencilerini içermektedir.

Bilsem Akademi ise, eğitim alanların birçok proje geliştirmiş ve halen geliştirmekte olan Onlinesoft Bilgi ve İletişim Teknolojileri firmasına ait olan bir eğitim projesidir.

Bilsem Akademi

Ülkemizde yer alan Bilsem (Bilim ve Sanat Merkezi) eğitim sistemlerine ait sınavlara hazırlık konusunda, destek olabilmek için tasarlanan bir projedir.

Her yıl düzenlenen Bilsem eğitim sınavlarına her yıl binlerce öğrenci başvurmaktadır. Bilsem Akademi, binlerce öğrencinin büyük beklentilerle kazanmaya çalıştığı bu sınavda bir adım önde başlanılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bilim ve Sanat Merkezi sınavlarında, öğrencilerin genel yetenekleri ve genel dikkatleri ölçülmektedir.

Bilsem Akademi

Bilsem Akademi olarak; hem Bilim ve Sanat Merkezi sınavlarına öğrencileri hazırlamaya yardımcı olurken hem de sınava girecek olan öğrencilerin dikkat ve odaklanmaları konusunda ciddi destek sağlamaktadır. Öğrencilerde; muhakemiyet, çağrışım, ölçme ve değerlendirme, 3 boyutlu düşünme yetisi gibi gelişim sağlamaya yönelik çalışmalar yürütmeye çalışan merkez aynı zamanda da zihin gelişimini amaç edinmiş olan bir sistemdir.

Çocuklarımızın gerçek potansiyelinin Bilsem sınavlarına en iyi şekilde yansıtılmasını sağlamak Bilsem Akademinin temel hedefidir.

Bilsem Akademi Merkezi

Sizlerde çocuklarınızı veya öğrencilerinizi Bilsem Akademi Merkezine kayıt ettirerek zihinsel gelişimlerine katkıda bulunabilir. Bilim ve Sanat sınavlarından istenilen düzeye gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Hakkımızda